Haridusinnovaatori teekonna 10 sammu
Selleks, et TMK e-stuudio kiirendiga liituda palume teil täida ära liitumisvorm.
Käivitame kiirendi veebikohtumisega, kus saame tuttavaks, anname ülevaate haridusinnovatsiooni pakettidest, audiovisuaalsetest e-õppe formaatidest, inspireeriumist ja ajateljest.
Kohtumine kestab 60 minutit ja on järelvaadatav.
Õppedisaineri juhendamisel arutame läbi esialgsed e-õppe projekti ideed ning leiame fookuse. Ideeloome kohtumine aitab struktureerida ja süstematiseerida õpielamust.
E-stuudio tiimis on kaks õppedisainerit, kellega toimuvad enne digiõpitee disainimist või video salvestust 15-30 minutilised veebikohtumised.
Õpetajad arendavad ja disainivad õppematerjale Moodle’i digitaalses õppekeskkonnas, et tagada süsteemne, interaktiivne ja kaasahaarav õpitee. Digiõpitee sisse saab integreerida erinevaid e-stuudio salvestusi nagu podcaste või rohetaustal, valgustahvlil ja nutitahvlil salvestatud e-õppematerjale.
Õppedisainerid toetavad õpetajaid selles protsessis.
Nutitahvli kasutajatel palume enne salvestust tulla 15 minutilisele füüsilisele kohtumisele stuudio tehnikuga, et testida tahvlit enne projekti salvestamist.
Selleks, et leida sobivaim aeg e-õppe projekti salvestamiseks, palume teil broneerida Google kalendris endale aeg. Selleks on vaja esmalt täita ära liitumisvorm, et saada ligipääs stuudio kalendrile.
Peale salvestust palume õppeprojekti tegijal osaleda järelproduktsioonis ehk vaadata või kuulata läbi salvestus ja anda monteerimiseks või helitöötluseks enda poolt sisend.
E-stuudio tiim monteerib e-õppe projekte. Selle protsessi ajaraam on keskmiselt kaks nädalat. Selle perioodi jooksul on vajalik anda tagasisidet monteerijale kui tiimil tekib lisaküsimusi projekti kohta.
Selles etapis lisatakse visuaalsed ja auditiivsed efektid, subtiitrid ning muud vajaliku elemendid.
E-stuudio projektid laetakse privaatselt üles YouTube’i kanalisse. E-õppematerjali tegijale antakse ligipääs ainult tema projektile ning ta saab e-õppe projekti YouTube´i linki jagada personaalselt enda õpigrupiga.
Kogemuslabor toimub TMK haridusinnovatsiooni kiirendi lõpus, kus õpetajad presenteerivad enda e-projekte ja teised osalejad saavad küsida küsimusi ja jagada ideid. Eesmärk on teineteise kogemustest õppida ja üksteist inspireerida katsetama uusi õppeformaate.